Jesteś odpowiedzialnym e-sprzedawcą

Wierzysz w to, ale czy…

Robisz coś więcej?

Zainwestowałeś sporo pieniędzy w budowę zaawansowanego systemu transakcyjnego. Przyłożyłeś dużą wagę do przejrzystości interfejsu. To jasne, że oferujesz swoim klientom wersję mobilną – ich wygoda jest dla Ciebie bardzo istotna.

Dziękuję Ci w imieniu Twoich Klientów.

I przypominam:

 

Jako przedsiębiorca masz także obowiązek dbania o bezpieczeństwo danych osobowych wszystkich osób, które odwiedzają Twój e-sklep

 

Wiemy, o czym myślisz. Że to trudne, wymagające czasu i sporych środków. Masz rację. Ale musisz także przestrzegać prawa.

Powierzenie uporządkowania kwestii związanych z ochroną danych osobowych zewnętrznej firmie jest najlepszym rozwiązaniem, które z czystym sumieniem możemy Ci polecić. O ile posiadasz wolnych kilka tysięcy złotych. W takiej sytuacji nie czytaj dalej i skontaktuj się z nami – polecimy Ci odpowiedniego fachowca.

Wiem jednak, że cały czas inwestujesz w rozwój swojego biznesu. Poświęcasz masę czasu na działania, które wkrótce przyniosą Ci wyższe dochody. Mogę Ci pogratulować – jesteś przedsiębiorczy. Wykorzystaj to.

 

Co mam, a co Ty powinieneś mieć

Przygotowałem dla Ciebie Pakiet Wzorów do samodzielnego uzupełnienia, dzięki którym bardzo niskim kosztem spełnisz podstawowe wymogi ochrony danych osobowych w swoim sklepie internetowym. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu dzięki wygodnym i bardzo czytelny wzorom niezbędnych dokumentów.

 

To proste

Ten pakiet wzorów jest KOMPLETNY. Poprowadzę Cię krok po kroku i szybko doprowadzę do spełnienia wymagań ustawy o ochronie danych osobowych. Możesz korzystać z przejrzystego systemu komentarzy, a dla Twojej wygody powstał także dołączany do zestawu poradnik. Uczysz się na podstawie czytelnych przykładów, poznajesz interpretacje, a na końcu samodzielnie tworzysz dokumentację. To proste. Jeśli stwierdzisz, że jest inaczej, na Twoje pytanie czeka fachowy konsultant.

 

Za co płacisz?

Pakiet zawiera KOMPLETNĄ dokumentację – w cenie dostajesz wszystko, co jest Ci potrzebne do samodzielnego spełnienia podstawowych wymogów ochrony danych osobowych w e-sklepie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie:

  • Kompleksowy poradnik Ochrona danych osobowych w sklepie internetowym – na  41 stronach znajdziesz informacje na temat rejestracji zbioru GIODO krok po kroku, wdrożenia zasad ochrony danych osobowych czy wzór klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych. Praktyczna wiedza w sporej pigułce.
  • Szablon Polityki Bezpieczeństwa – jest on niezbędny do określenia zakresu oraz sposobów zarządzania i przechowywania danych osobowych klientów e-sklepu
  • Szablon Instrukcji Zarządzania Systemem Informatycznym – Polityka Bezpieczeństwa to bezsprzecznie najważniejszy dokument określony przez Ustawę o Ochronie Danych Osobowych. W naszym wzorze znajdziesz wszystkie informacje na temat tego, gdzie i w jaki sposób magazynowane są Twoje zbiory danych osobowych.
  • Przykładowo, fachowo wypełniony wniosek rejestracji zbioru w GIODO – na jego podstawie przygotujesz własny
  • Wzór upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wraz z klauzulą zaufania poufności – jest niezbędny, jeśli zatrudniasz ludzi mających kontakt z danymi osobowymi Twoich klientów
  • Wzór ewidencji upoważnień – dzięki ewidencji bardzo łatwo zapanujesz nad wydanymi upoważnieniami, które należy okresowo kontrolować
  • Wzór powołania Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) – to ta osoba odpowiada za prawidłowe działanie systemu ochrony danych osobowych.  Jeśli ją powołujesz, powinieneś to zrobić w sposób formalny – posłuży Ci do tego nasz wzór
  • Wzór wypełnionego zgłoszenia Administratora Bezpieczeństwa Informacji do GIODO – jeśli powołasz ABIego, to jesteś zobowiązany zgłosić ten fakt do rejestracji GIODO. Wzór zgłoszenia Ci to ułatwi.
  • Wzór umowy powierzenia – z pewnością korzystasz z usług zewnętrznych firm, np. w celu korzystania z serwera. W ten sposób powierzasz obcemu przedsiębiorstwu dane osobowe swoich klientów. Aby robić to zgodnie z prawem, musicie podpisać umowę powierzenia. Ją również dołączamy do pakietu

Pamiętaj! Dostajesz od nas najbardziej kompletny zestaw dokumentacji na rynku.

Zaufaj opiniom

Kupiłem tę dokumentację z prostego powodu – nie widziałem sensu w wydawaniu sporych pieniędzy na pomoc fachowca. Chciałem jednak mieć uregulowane sprawy z GIODO i sięgnąłem po ten produkt. Wypełnienie dokumentacji nie było może aż tak proste, jak myślałem, ale w końcu przez to przebrnąłem (pomocne komentarze). Polecam, ale trzeba do tego przysiąść – samo się nie zrobi.

Marek

właścicel internetowego sklepu zoologicznego

Zostałam oddelegowana do zajmowania się w firmie sprawami z zakresu ochrony danych osobowych. Dokumentacja GIODO bardzo ułatwiła mi dokonanie zgłoszenia. Przepisy są dość skomplikowane i po jednym szkoleniu nie byłabym w stanie zrobić tego prawidłowo. Bardzo dobrze pomyślany jest system komentarzy i przykłady wypełnienia dokumentacji. Poszło sprawnie, dlatego polecam.

Anna

pracownik biurowy w sklepie internetowym

Kompleksowa dokumentacja GIODO dla sklepu internetowego powstała z myślą o Tobie i innych przedsiębiorcach, którzy szanują prawo i swoich Klientów. Wiedzą, co muszą zrobić, ale nie mają pojęcia, jak.

Przygotowanie dokumentacji i wysłanie zgłoszenia do GIODO zawsze możesz powierzyć profesjonalnej firmie. Pytanie, czy chcesz wydawać na to duże pieniądze?

Jako jedna z nielicznych firma na rynku nie sprzedajemy marzeń. Dostaniesz  narzędzie, ale sam będziesz musiał go użyć i poświęcić na to trochę czasu. Wysoki poziom satysfakcji zawsze otrzymujesz GRATIS.

 

Czy wiesz że…

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce jest zarejestrowanych nieco ponad 4 000 000 firm?

Każda z nich w taki lub inny sposób przetwarza dane osobowe i zgodnie z prawem ma obowiązek przesłania zgłoszenia do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Do tej pory zrobiło to jedynie 3,5% firm.

96,5% polskich przedsiębiorców łamie przepisy Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

 

Niewłaściwe przetwarzanie danych osobowych jest łamaniem prawa. GIODO może nałożyć na niesolidnego przedsiębiorcę wysokie kary finansowe. Przepisy karne przewidują również karę pozbawienia wolności do 3 lat! Stać Cię na takie ryzyko?

Lepiej już teraz zainwestować w bezpieczeństwo prawne Twojej firmy.